VITAL PROTEINS ÜRÜN AİLESİ, MARINE COLLAGEN İLE BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRÜYOR

VITAL PROTEINS ÜRÜN AİLESİ, MARINE COLLAGEN İLE BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRÜYOR

 

Nestlé Health Science Türkiye, kısa bir süre önce tüketicilerle buluşturduğu ve yoğun ilgi ile karşılanan, dünyaca bilinen kolajen markalarından Vital Proteins’in Collagen Peptides ürünün ardından şimdi de balık kaynaklı Vital Proteins Marine Collagen ile ürün ailesini genişletmeye devam ediyor.  

Nestlé Health Science Türkiye, dünyaca bilinen kolajen markalarından biri olan Vital Proteins’in Collagen Peptides ürününden sonra şimdi de Marine Collagen ürününü Türkiye’de tüketicilerle buluşturdu.

Takviye edici gıda olan Vital Proteins Marine Collagen, günde 2 ölçek (10 g), ister sıcak ister soğuk 200 ml sıvı ile karıştırılarak günde 1 kez tüketilebiliyor. Nötr tadı sayesinde herhangi bir sıvının tadını, dokusunu ve kokusunu değiştirmeyen ürün, günün her saatinde kullanılabiliyor. Balıklardan elde edilen kolajen kaynağı olan Vital Proteins Marine Collagen, paleo diyetine uygun bir ürün olma özelliği taşıyor.

Vital Proteins ürün ailesine, aynı zamanda Collagen Peptides ve Marine Collagen ürünlerinin kullanım ve taşıma kolaylığı sağlayan tek kullanımlık ambalajları da eklendi. 

 

Nestlé Health Science Türkiye 

İsviçre merkezli, dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé’nin Medikal Beslenme alanında faaliyet gösteren Nestlé Health Science İş Birimi’nin temelleri 2007 yılında Novartis Tıbbi Beslenme Biriminin satın alınması ile atıldı.  Temmuz 2007’den beri Türkiye Medikal Beslenme pazarında adı öne çıkan İş Birimi, faaliyet alanına Kasım 2018 itibariyle Tüketici Sağlığı ürünlerini de ekledi. Medikal Beslenme alanında güçlü markaları bünyesinde bulunduran İş Birimi’nin bu ürünleri, özel tıbbi beslenme gerektiren, beslenme bozukluğu, kanser, travma, genel cerrahi, yoğun bakım ve nöroloji gibi kritik alanlarda kullanılmakta olup, çocuklardaki pediyatrik alerjilerden, yaşlılardaki yetersiz beslenme sorunlarına kadar farklı sağlık problemlerine çözümler sunuyor. Yine, “Optifast” ve “Optifibre” markaları ile Tüketici Sağlığı alanına giren şirket, metabolik sağlık, sindirim sistemi sağlığı alanlarında, bilimsel bazlı besin çözümleri üretmekte ve tüketicilerin hizmetine sunmaktadır. Bununla birlikte, doğuştan gelen Metabolik Hastalıklara yönelik, hastaların yaşam süresini ve kalitesini etkileyen ürünleri bünyesinde bulunduran “Vitaflo” iş birimi de Nestlé Health Science İş Birimi altında faaliyet gösteriyor. 

 

Diğer İçerikler