ŞİŞECAM CEPHE KONFERANSI ZAK İSTANBUL’DA SEKTÖR PROFESYONELLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Şişecam Cephe Konferansı Zak İstanbul’da Sektör Profesyonelleriyle Bir Araya Geldi

 

Avrupa’nın en büyük düzcam üreticisi Şişecam, Türkiye’de ilk defa düzenlenen Zak İstanbul etkinliğine katıldı. Şişecam, etkinlik ortağı olarak yer aldığı Zak İstanbul’da mimarlar, mühendisler ve cephe danışmanları ile bir araya geldi.

03.12.2021 - Türkiye’de ve bölgede cam sanayinin gelişimine öncülük eden, düzcam alanında birçok ilke imza atan Şişecam’ın etkinlik ortağı olarak yer aldığı cephe tasarımı ve mühendisliği konulu uluslararası bir konferans olan Zak World of Façades, 27 Ekim’de ilk defa İstanbul’da gerçekleşti.

Düzcam alanında ayna, lamine cam, temperlenebilir kaplamalı cam başta olmak üzere geniş ürün gamı ile Türkiye’de ve uluslararası pazarlarda cam sektörüne hizmet veren Şişecam, Türkiye ve farklı ülkelerden sektör profesyonellerinin katılımı ile gerçekleşen Zak World of Façades’ın İstanbul etkinliğine katıldı. Etkinlikte konuşmacı olarak yer alan mimarlar, mühendisler ve cephe danışmanları inovatif projelerini ve cephe tasarımı yaklaşımlarını paylaştılar.

 

Konferansta, Şişecam’ın pazara sunulan yeni kaplamalı ürünleri ve referans projelerini içeren “Camla Değer Yaratmak” konulu sunumu; mimar, mühendis ve cephe danışmanlarından oluşan sektör temsilcilerine aktarıldı. Sergileme alanında ise Şişecam'ın yenilikçi ürünleri katılımcılar arasında büyük ilgi uyandırdı. Etkinlikte Şişecam ürünleriyle hayat bulan projelerin hikayeleri katılımcılarla paylaşıldı. Melike Altınışık Architects (MAA) kurucusu Melike Altınışık İstanbul TV ve Radyo Kulesi’ni; Building, Innovation, Arts and Architecture (BINAA) kurucusu Burak Pekoğlu ise S2OSB Yönetim -Binası’nın hikayesini katılımcılara aktardı.

 

Şişecam Hakkında

Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanları ile soda ve krom bileşiklerini kapsayan iş kollarında küresel bir oyuncudur. Bugün dünyada cam ev eşyasında en büyük iki, cam ambalaj ve düzcamda ise en büyük beş üretici arasından yer alan Şişecam, dünyanın en büyük sekizinci soda üreticisi olmasının yanı sıra krom kimyasallarında dünya lideridir.

Düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj, kimyasallar, otomotiv, cam elyaf, maden, enerji ve geri dönüşüm iş kollarında öncü bir rol üstlenen Şişecam, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Macaristan, Bosna Hersek, Rusya Federasyonu, Gürcistan, Ukrayna, Mısır, Hindistan ve ABD’de üretim faaliyetlerini yürütmektedir.

Şişecam, 86 yıllık deneyimi, 22 Bin çalışanı, dört kıtada 14 ülkeye yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeyi aşan satışlarıyla uluslararası ölçekte bir şirket olarak, ana faaliyet alanlarında dünyanın en büyük üç üreticisinden biri olma hedefiyle yoluna devam etmektedir.

www.sisecam.com.tr

Diğer İçerikler