ŞİŞECAM 5. İNŞAATTA GELİŞMİŞ MALZEMELER ZİRVESİ’NE KATILDI

Şişecam 5. İnşaatta Gelişmiş Malzemeler Zirvesi’ne Katıldı 


Camın tüm temel alanlarında faaliyet gösteren tek global oyuncu olan Şişecam, 3-4 Kasım 2022 tarihlerinde Almanya Berlin’de gerçekleşen 5. İnşaatta Gelişmiş Malzemeler Zirvesi etkinliğine katıldı. Etkinlikte, “Geleceği Şekillendiren Dönüşüm” başlıklı sunum yapan Şişecam, değişen dünyaya uyum sağlama, inşa tekniklerinin değişimi ve bilginin geçmişten geleceğe aktarımı konularını ele alarak katılımcıları bilgilendirdi.


22.11.2022 – Düzcam faaliyet alanında dünyanın en büyük beş global üreticisi arasında yer alan Şişecam, 3-4 Kasım 2022 tarihlerinde Almanya’nın Berlin şehrinde gerçekleşen 5. İnşaatta Gelişmiş Malzemeler Zirvesi etkinliğinde yerini aldı. Şişecam, Berlin merkezli Luxatia International'ın düzenlediği etkinliğe “Geleceği Şekillendiren Dönüşüm” başlıklı sunumuyla katıldı. 

Mimar, mühendis ve inşaat sektörü profesyonellerinin katıldığı zirvede; sürdürülebilir bina çözümleri, biyo-bazlı malzemelerin modern kullanımı, gelişmiş malzemelerle geleceğin akıllı şehirlerini yaratma, çevre dostu çözümler, saha atıklarını azaltma yolları gibi yapı malzemeleri endüstrisinde önemli gündem maddesi olan konular ve bu alandaki yapay zekâ, büyük veri uygulamaları ele alındı. 

Şişecam etkinlikte ayrıca, dönüşüm teması altında dünyanın ve inşaat sektörünün gelişimi, Şişecam ve referans projeleri hakkında bilgiler paylaştı.

Şişecam Hakkında

 

1935 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonu doğrultusunda Türk cam sektörünü kurmak amacıyla temelleri atılan Şişecam, cam ve kimyasallar alanında güçlü bir küresel oyuncudur. Düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanlarında faaliyet gösteren tek küresel şirket olan Şişecam, cam ev eşyası alanında en büyük iki, cam ambalaj ve düzcam alanlarında ise en büyük beş global üretici arasında yer almaktadır. Şişecam, dünyanın en büyük üç soda külü üreticisi arasında olmasının yanı sıra krom kimyasallarında dünya lideridir.

Düzcamcam ev eşyasıcam ambalajkimyasallar, otomotiv, cam elyaf, maden, enerji ve geri dönüşüm iş kollarında öncü bir rol üstlenen Şişecam, üretim faaliyetlerini Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Macaristan, Bosna Hersek, Rusya Federasyonu, Gürcistan, Ukrayna, Mısır, Hindistan ve ABD’de yürütmektedir.

 

Yetkin insan kaynağı ve akıllı teknolojilerle ana faaliyet alanlarında dünyanın en büyük 3 üreticisinden biri olma hedefine güçlü adımlarla ilerleyen Şişecam, yarının ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak dijital altyapısını ve kültürünü dönüştürmeye kesintisiz devam etmektedir. 86 yıllık deneyim, 24 bin çalışan, dört kıtada 14 ülkeye yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeyi aşan satış ağına sahip Şişecam, “Küresel Mükemmellik” stratejisi doğrultusunda ve tüm ekosisteminin gelişimini destekleyen kapsayıcı bir yaklaşım ile büyüme yolculuğunu sürdürmektedir. Şişecam, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile uyumlu ve entegre olarak hayata geçirdiği CareforNext stratejisi ile gezegeni korumak, toplumu güçlendirmek ve yaşamı dönüştürmek için sorumluluk almaktatüm deneyim ve yetkinliklerini her alanda sürdürülebilir gelişim için kullanmaktadır. 

www.sisecam.com.tr

Diğer İçerikler