D-Marin Yönetim Kurulu, Oliver Dörschuck’un 1 Haziran 2021 tarihi itibarıyla CEO’luk görevine atandığını duyurdu.

D-Marin Yönetim Kurulu, Oliver Dörschuck’un 1 Haziran 2021 tarihi itibarıyla CEO’luk görevine atandığını duyurdu. 

 

Otelcilik, tatil ve turizm sektörlerinde engin deneyime sahip olan ve üstün performansıyla öne çıkan Oliver Dörschuck’un D-Marin’e değer katarak büyümemize ivme kazandıracağına, marina ve yatçılık faaliyetlerinde yeni standartlar belirlememize ve müşterilerimize ayrıcalıklı hizmetler sunmamıza katkıda bulunacağına inanıyoruz. 

 

Oliver Dörschuck, D-Marin’e katılmadan önce havalimanları, tren istasyonları ve otoyol servis noktaları gibi seyahat lokasyonlarında restoranlar geliştiren ve işleten SSP Group bünyesinde görev yaptı. Continental Europe’un CEO’su olduğu dönemde yenilikçi ve verimli hizmetler ve yiyecek-içecek konseptleri geliştirerek pazarın üstünde büyüme performansı elde etmenin yanı sıra pek çok ihale kazanmak, rakipleri satın almak ve entegre etmek gibi başarılara imza attı. 

 

SSP öncesinde 14 yıl TUI Group’ta çalışan Oliver Dörschuck, üst düzey pozisyonlarda görev aldı. Bunlar arasında en uzunu, Almanya, Avusturya, İsviçre ve Polonya’dan sorumlu Operasyon Direktörlüğü (COO) oldu. Şirket, Dörschuck’un liderliğinde dijital araçlardan yararlanarak müşteri yolculuğunun her adımına değer katacak TUI Müşteri Deneyimi projesini başlattı. Oliver Dörschuck’un bu alandaki engin deneyimini D-Marin’de de ileriye taşımasını bekliyoruz. Akdeniz bölgesinde çeşitli otel markaları yaratan ve lanse eden Oliver Dörschuck, özellikle getiri yönetimi alanındaki yetkinliğiyle biliniyor. 

 

Bu atama, D-Marin’in sürekli büyüyen marina ağımız genelinde müşteri deneyimini yüksek düzeyde farklılaştırmayı hedefleyen uzun vadeli stratejisine bağlılığını açık ve net bir şekilde yansıtıyor. 

 

Halen D-Marin’in Geçici CEO’luğunu ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Steven Rudnitsky, CEO’luk görevini Oliver Dörschuck’a devrettikten sonra Yönetim Kurulu Başkanı olarak işimizi desteklemeyi sürdürecek. 

 

Editörlere not: 

D-Marin hakkında

Merkezi Atina’da bulunan ve 2003 yılında kurulan D-Marin, halen Türkiye, Yunanistan, Hırvatistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Karadağ’da 14 premium yat marinası işletmektedir. Bu marinalar, toplam 7.436 bağlama kapasitesine sahip olup çekek alanlarında 2.025 tekneye karapark imkanı da sunmaktadır. D-Marin, marina yönetiminde birinci sınıf hizmet vermeye, müşterilerine seçkin deneyimler ve iş ortaklarına üstün kalite standardı sunmaya odaklıdır.

 

CVC Capital Partners hakkında

CVC, önde gelen bir özel sermaye ve yatırım danışmanlığı firmasıdır. 1981 yılında kurulan CVC, günümüzde Avrupa, Asya ve ABD'de 23 ofis ve 550’den fazla çalışandan oluşan bir ağla faaliyetlerini sürdürmektedir. 

CVC şimdiye dek dünya çapında pek çok önde gelen kurumsal yatırımcıdan özel yatırım ve kredi stratejileri kapsamında 160 milyar $’ı aşkın taahhüt almıştır. CVC halihazırda yaklaşık 105 milyar $ değerinde varlığı yönetmektedir. CVC’nin halen yönettiği veya danışmanlığını üstlendiği fonlar, çeşitli ülkelerde 400.000'den fazla kişiye istihdam sağlayan 80’i aşkın şirkete yatırılmış durumdadır. Bu şirketlerin elde ettiği yıllık toplam ciro, yaklaşık 92 milyar $’dır. CVC hakkında daha fazla bilgi için: www.cvc.com.

Diğer İçerikler