D-Marin, Deniz Tutkunlarını Deniz Filmleri Festivali’ne Davet Ediyor

D-Marin, Deniz Tutkunlarını Deniz Filmleri Festivali’ne Davet Ediyor 

 

Bu yıl altıncısı düzenlenen D-Marin Deniz Filmleri Festivali (Filmavi), Türkiye’nin en önemli tatil rotalarında yer alan D-Marin Turgutreis’te perdelerini açıyor. D- Marin 6. Deniz Filmleri Festivali, 26-29 Ağustos tarihleri arasında yıldızların altında 4 ayrı film gösterimiyle deniz ve film severleri bir araya getiriyor. 

 

Ağustos 2021 – D-Marin, 6. Deniz Filmleri Festivali’nde denizi seyre dalanları deniz konulu filmleri seyretmeye davet ediyor. D-Marin Turgutreis’in ev sahipliğinde gerçekleşecek festival kapsamında deniz tutkunları, 26 Ağustos’ta Sink or Swim, 27 Ağustos’ta Men of Honor (Onurlu Bir Adam), 28 Ağustos’ta Midway ve 29 Ağustos’ta Life of Pi (Pi’nin Yaşamı) filmlerini yıldızlar altında izleyebilecek. Ücretsiz gösterimler saat 21.00’de başlayacak. Tekne sahipleriyle birlikte bölge halkına da açık olarak gerçekleştirilecek festival sırasında pandemi önlemleri kapsamında sosyal mesafe kuralları doğrultusunda bir oturma düzeni oluşturuldu.   

 

Festival, ilk gece erkek senkronize yüzme takımının hikayesini anlatan komedi türündeki Sink or Swim filmi  ile başlayacak. İkinci gece 1950 ve 60'lı yıllarda ABD donanmasındaki ilk siyah baş dalgıç olmak için mücadele eden Carl Brashear'ın gerçek yaşam hikayesini konu alan Men of Honor filmi sinema severler ile buluşacak. Festival programın üçüncü gününde ise 2. Dünya Savaşı sırasında Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya İmparatorluğu arasında yapılan Midway Muharebesi'ni anlatan Midway filmi görülebilir. Festival,  Pasifik Okyanusu’nda küçük bir sandalda yanındaki hayvanlarla birlikte hayatta kalma savaşı veren Pi’nin yaşamını konu alan Life of Pi filmi ile sona erecek. 

 

Deniz Filmleri Festivali Program

Yer: D-Marin Turgutreis 

Saat: 21.00

Tarih: 

26 Ağustos Perşembe -Sink or Swim 

27 Ağustos Cuma - Men of Honor 

28 Ağustos Cumartesi - Midway 

29 Ağustos Pazar -Life of Pi 

 

 

Daha fazla bilgi için iletişim:

Medya yetkilisi:

Lobby PR

Gülseren Ayaz / +90 538 947 33 88

Ceyhan Konuk / +90 532 548 32 36

 

 

D-Marin Küresel Marina Ağı Hakkında

 

D-Marin, benzersiz 15 marinasıyla ve toplam 7.150 bağlama kapasitesiyle Hırvatistan, Karadağ, Yunanistan, Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde hizmet vermektedir. Marina yönetimi ve gelişimi alanlarında birinci sınıf hizmet veren D-Marin, müşterilerine benzersiz bir deniz ve marina deneyimi, iş ortaklarına ise her alanda yüksek kaliteli hizmet vadetmektedir.

Diğer İçerikler