BODRUM AMERİKAN HASTANESİ, EL HİJYENİ VE ÇEVRE BİLİNCİ EĞİTİMİ İÇİN GÜLER MUSTAFA KIZILAĞAÇ İLKOKULU’NU AĞIRLADI

BODRUM AMERİKAN HASTANESİ, 

EL HİJYENİ VE ÇEVRE BİLİNCİ EĞİTİMİ İÇİN

GÜLER MUSTAFA KIZILAĞAÇ İLKOKULU’NU AĞIRLADI

 

Türkiye’nin ilk “Müze Hastane”si olan Bodrum Amerikan Hastanesi, ilkokul öğrencileri için düzenlediği el hijyeni konusundaki bilinçlendirme ve farkındalık yaratma projesine devam ediyor. Bu kapsamda düzenlenen etkinliğe, Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu 3. sınıf öğrencilerinden oluşan 28 öğrenci katılım gösterdi. El hijyeni konusunda eğitim verilen etkinlikte, öğrenciler daha sonra Bodrum Amerikan Hastanesi’nde müze alanını gezip, mozaikler hakkında da bilgi edindi.

 

Amerikan Hastanesi’nin 100 yılı aşkın deneyimini Bodrum’a taşıyarak, Ege bölgesinin sağlıkta mükemmellik ve ustalık merkezi konumuna gelmesini hedefleyen Bodrum Amerikan Hastanesi, sosyal sorumluluk ve bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor. Projede, el hijyeni ve yıkama alışkanlığının kazandırılması ve konunun önemine dikkat çekilmesi amaçlanıyor.

 

Bu kapsamda, Bodrum Amerikan Hastanesi 30 Kasım Çarşamba günü Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu 3. sınıf öğrencilerinden oluşan 28 kişilik bir grubu ağırladı. El hijyeni için Bodrum Amerikan Hastanesi’nde eğitim alan öğrenciler, aynı zamanda “Geç Roma Dönemi”ne ait ortaya çıkan tarihi eserleri koruma altına alarak sergileyen Bodrum Amerikan Hastanesi’nde müze alanını gezip, mozaikler hakkında da bilgi edindi. Etkinlikte, Bodrum Amerikan Hastanesi Enfeksiyon Hemş. Turceyin Yıldız, çocuklara el hijyeni konusunda temel bilgiler vererek, ellerini nasıl yıkamaları gerektiğini anlattı. Etkinliklerin ardından öğrenciler Bodrum Amerikan Hastanesi Başhekim Yard. Dr. Şahin Ünal’la bir araya gelerek, keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

 

Etkinlikte Bodrum Amerikan Hastanesi olarak, sağlık sektöründe önemli çalışmalara imza attıklarını ve bir yandan da gelecek nesillere ilham ve örnek olmayı amaçladıkları söyleyen Bodrum Amerikan Hastanesi Başhekim Yard. Dr. Şahin Ünal, El yıkama ve çevre bilincinin yaratılması bir alışkanlıktır. Alışkanlıkların küçük yaşlarda başladığına inanıyoruz ve öğrencilerimize el hijyeni ve çevre bilincini aşılamak için DenizTemiz Derneği/TURMEPA ile farkındalık yaratmak adına bu tür eğitimler düzenliyoruz. Küçük yaşlardan başlayarak bu konularda eğitim verilmesi ve çocuklarımızın bilinçlendirilmesi büyük önem taşıyor. Bu bilinçlendirme projesi kapsamında, ilköğretim seviyesindeki öğrencilerde farkındalığın ve bilincin gelişmesi için bu tarz eğitimlerin yaygınlaştırılmasının önemli olduğunu düşünüyoruz. Proje kapsamında da hastanemizdeki enfeksiyon hemşirelerimiz, çocuklarımıza ellerini nasıl yıkamaları gerektiğini, çevrelerini nasıl korumaları gerektiğini anlatıp, uygulamasını gösteriyor. Bu proje sayesinde ilköğretim çağındaki çocuklarımız bilgi ediniyor, hastane olarak bizler de üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmiş oluyoruz” dedi.

 

Diğer İçerikler