ŞİŞECAM, 10. ULUSLARARASI İNŞAATTA KALİTE ZİRVESİ’NE KATILDI

Şişecam, 10. Uluslararası 

İnşaatta Kalite Zirvesine Katıldı

 

Avrupa’nın en büyük düzcam üreticilerinden Şişecam, Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği tarafından bu yıl onuncusu düzenlenen Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’ne katıldı. 3 Kasım 2022 tarihinde düzenlenen zirvede, “Sürdürülebilir Gelecek” teması ele alındı. İnşaat sektörünü bir araya getiren zirvede standıyla yer alan Şişecam, düzcam alanındaki sürdürülebilirlik faaliyetlerini ve Isıcam markası ile hayata geçirdiği projeleri katılımcılarla paylaştı. 

 

11.11.2022 – Dünyada camın tüm alanlarında faaliyet gösteren ve tek küresel oyuncu olan Şişecam, inşaat malzemeleri sektörünün çatı kuruluşu Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından gerçekleştirilen “10.Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi”nde yerini aldı. Bu yıl “Sürdürülebilir Gelecek” temasıyla düzenlenen zirvede Birleşmiş Milletler Uluslararası Cam Yılı ana sponsoru Şişecam, düzcam alanındaki sürdürülebilirlik faaliyetlerini ve Isıcam markasını anlattığı standıyla yer alarak inşaat sektörünün önde gelen isimleriyle buluştu. 

 

Sürdürülebilirliği, tüm operasyonlarının odak noktası ve iş modelinin temel unsuru haline getiren Şişecam, zirvede sürdürülebilirlik faaliyetlerine değindi. Bu yaklaşımını, dünyada belirlenen üretim standartlarına uyum sağlamak adına yerine getirmesi gereken bir zorunluluk değil, önemli bir sorumluluk olarak ele alan Şişecam, BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile uyumlu 2030 sürdürülebilirlik stratejisi ‘CareforNext’i, ‘Gezegeni Koruma’, ‘Toplumu Güçlendirme’ ve ‘Yaşamı Dönüştürme’ odakları doğrultusunda ileriye taşımaya devam ediyor.

Uluslararası ödüllü mimarlar, mühendisler, yerli ve yabancı çok uluslu şirketlerin başarılı ve deneyimli yöneticileri ile akademisyenlerden oluşan geniş konuşmacı kadrosunun yer aldığı zirvede, Türkiye inşaat sektörünün gelecek projeksiyonu hakkında görüşler paylaşıldı.


Şişecam Hakkında

1935 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonu doğrultusunda Türk cam sektörünü kurmak amacıyla temelleri atılan Şişecam, cam ve kimyasallar alanında güçlü bir küresel oyuncudur. Düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanlarında faaliyet gösteren tek küresel şirket olan Şişecam, cam ev eşyası alanında en büyük iki, cam ambalaj ve düzcam alanlarında ise en büyük beş global üretici arasında yer almaktadır. Şişecam, dünyanın en büyük üç soda külü üreticisi arasında olmasının yanı sıra krom kimyasallarında dünya lideridir.

Düzcamcam ev eşyasıcam ambalajkimyasallar, otomotiv, cam elyaf, maden, enerji ve geri dönüşüm iş kollarında öncü bir rol üstlenen Şişecam, üretim faaliyetlerini Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Macaristan, Bosna Hersek, Rusya Federasyonu, Gürcistan, Ukrayna, Mısır, Hindistan ve ABD’de yürütmektedir.

 

Yetkin insan kaynağı ve akıllı teknolojilerle ana faaliyet alanlarında dünyanın en büyük 3 üreticisinden biri olma hedefine güçlü adımlarla ilerleyen Şişecam, yarının ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak dijital altyapısını ve kültürünü dönüştürmeye kesintisiz devam etmektedir. 86 yıllık deneyim, 24 bin çalışan, dört kıtada 14 ülkeye yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeyi aşan satış ağına sahip Şişecam, “Küresel Mükemmellik” stratejisi doğrultusunda ve tüm ekosisteminin gelişimini destekleyen kapsayıcı bir yaklaşım ile büyüme yolculuğunu sürdürmektedir. Şişecam, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile uyumlu ve entegre olarak hayata geçirdiği CareforNext stratejisi ile gezegeni korumak, toplumu güçlendirmek ve yaşamı dönüştürmek için sorumluluk almaktatüm deneyim ve yetkinliklerini her alanda sürdürülebilir gelişim için kullanmaktadır. 

 

www.sisecam.com.tr

 

Diğer İçerikler