YENİŞEHİR ŞİŞECAM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ŞİŞECAM’A ANLAMLI HEDİYE

Yenişehir Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Şişecam’a Anlamlı Hediye

 

Şişecam’ın Bursa’da adını vererek inşa ettiği ve MEB’e devrettiği Yenişehir Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve okul müdürü Şişecam’ın İstanbul genel merkezini ziyaret ederek Şişecam Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üye Prof. Dr. Ahmet Kırman’ın konuğu oldu. Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik, Bursa Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz’ın da eşlik ettiği ziyaret sırasında  Prof. Dr. Ahmet Kırman’a Yenişehir Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin  71 bin 744 adet taş parçayı birleştirerek 6 ayda oluşturdukları bir Atatürk Mozaiği hediye edildi.

 

07.06.2022 - Şişecam’ın Bursa’da adını vererek inşa ettiği ve MEB’e devrettiği Yenişehir Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve okul müdürü Şişecam’ın İstanbul genel merkezini ziyaret ederek Şişecam Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üye Prof. Dr. Ahmet Kırman’ın konuğu oldu. Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik, Bursa Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz’ın da eşlik ettiği ziyaret sırasında  Prof. Dr. Ahmet Kırman’a Yenişehir Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin  71 bin 744 adet taş parçayı birleştirerek 6 ayda oluşturdukları bir Atatürk Mozaiği hediye edildi.

 

Şişecam’ın kurumsal vatandaşlık bilinci ve sorumluluğuyla farklı coğrafyalarda, değer yaratacağına inandığı gelişim alanlarını desteklemeye aralıksız devam ettiğini dile getiren Şişecam Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üye Prof. Dr. Ahmet Kırman: “Faaliyet gösterdiği her yerde, toplumların ihtiyaçlarına cevap veren birçok alana katkı sunan Şişecam’ın geleceğe yatırım açısından en çok önem verdiği alanlardan biri de eğitim. Türkiye’de Mersin ve Bursa’da inşa ederek Şişecam’ın ismini verdiğimiz Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, bugün gençlerimizin birer meslek sahibi olmasına katkı sağlarken sektörlerin de nitelikli teknik işgücü ihtiyaçlarını karşılamalarında önemli rol oynuyor” dedi. 

 

Şişecam’ın düzcam, cam ambalaj ve geri dönüşüm üretim tesisleriyle faaliyet gösterdiği Bursa Yenişehir’den gelen konuklar Prof. Dr. Ahmet Kırman’a 71 bin 744 adet taş parçanın puzzle gibi birleştirilmesiyle oluşturulmuş bir Atatürk Mozaiği hediye etti. Atatürk Mozaiği 230 öğrenci, 22 öğretmen ve okul müdürünün el emekleri ile, okula gelen konukların da katkılarıyla 6 ayda hazırlandı. Konuklarıyla ziyaret boyunca geleceğin ihtiyaçları, teknoloji ve eğitim konusunu konuşma fırsatı bulmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Kırman, “Kuruluşuna vesile olduğumuz bir okulun öğrenci ve öğretmenlerinin el emekleriyle oluşturdukları ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü yansıttıkları mozaik hediyeleri benim için çok anlamlı ve değerli . Kıymetli konuklarımıza ve öğrencilerimize emekleri ve değerli hediyeleri için çok teşekkür ederim” dedi.

 

 

Şişecam Hakkında

1935 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonu doğrultusunda Türk cam sektörünü kurmak amacıyla temelleri atılan Şişecam, cam ve kimyasallar alanında güçlü bir küresel oyuncudur. Düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanlarında faaliyet gösteren tek küresel şirket olan Şişecam, cam ev eşyası alanında en büyük iki, cam ambalaj ve düzcam alanlarında ise en büyük beş global üretici arasında yer almaktadır. Şişecam, dünyanın en büyük üç soda üreticisi arasında olmasının yanı sıra krom kimyasallarında dünya lideridir.

Düzcamcam ev eşyasıcam ambalajkimyasallar, otomotiv, cam elyaf, maden, enerji ve geri dönüşüm iş kollarında öncü bir rol üstlenen Şişecam, üretim faaliyetlerini Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Macaristan, Bosna Hersek, Rusya Federasyonu, Gürcistan, Ukrayna, Mısır, Hindistan ve ABD’de yürütmektedir.

Yetkin insan kaynağı ve akıllı teknolojilerle ana faaliyet alanlarında dünyanın en büyük 3 üreticisinden biri olma hedefine güçlü adımlarla ilerleyen Şişecam, yarının ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak dijital altyapısını ve kültürünü dönüştürmeye kesintisiz devam etmektedir. 86 yıllık deneyim, 22 Bin çalışan, dört kıtada 14 ülkeye yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeyi aşan satış ağına sahip Şişecam,  “Küresel Mükemmellik” stratejisi doğrultusunda ve tüm ekosisteminin gelişimini destekleyen kapsayacı bir yaklaşım ile büyüme yolculuğunu sürdürmektedir. Şişecam, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile uyumlu ve entegre olarak hayata geçirdiği Care For Next stratejisi ile gezegeni korumak, toplumu güçlendirmek ve yaşamı dönüştürmek için sorumluluk almaktatüm deneyim ve yetkinliklerini her alanda sürdürülebilir gelişim için kullanmaktadır. 

www.sisecam.com.tr

 

 

 

 

 

Diğer İçerikler