TÜVTÜRK’TEN KONYA’YA YENİ ARAÇ MUAYENE İSTASYONU

TÜVTÜRK’TEN KONYA’YA YENİ ARAÇ MUAYENE İSTASYONU


TÜVTÜRK, Konya’da il genelinde artan araç muayene talebini karşılamak amacıyla yeni araç muayene istasyonunu hizmete açtı. Selçuklu’da 1 Haziran’dan itibaren hizmete açılan yeni istasyon ile TÜVTÜRK’ün Konya sınırları içindeki araç muayene istasyonu sayısı 9’a yükseldi.


T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı denetiminde Türkiye’de periyodik araç muayene hizmeti vermeye yetkili tek kuruluş olan TÜVTÜRK, Konya’daki artan muayene talebine cevap verebilmek için ildeki 9’uncu istasyonunu Selçuklu ilçesinde açtı. Konya Selçuklu istasyonu TÜVTÜRK’ün, Türkiye genelindeki 209’uncu sabit araç muayene istasyonu oldu.


Artan araç muayene talebi değerlendiriliyor

TÜVTÜRK’ün müşteri hizmetleri kalitesini yükseltmek için araç sahiplerinden gelen tüm talep ve önerileri değerlendirmesi kapsamında hizmete giren bu yeni istasyon, bölgede her türlü aracın da muayenesinin daha kolay ve hızlı biçimde yapılmasını sağlayacak. TÜVTÜRK’ün yeni araç muayene istasyonu konseptine uygun inşa edilen Konya Selçuklu İstasyonu, 4 ağır vasıta kanalı, 2 binek araç kanalıyla tüm araç tiplerine sadece randevulu olarak hizmet verecek. Yeni İstasyon, araç sahiplerine egzoz gazı emisyon ölçümü hizmeti de verecek.


Araç sahipleri, yeni açılan Konya Selçuklu Araç Muayene İstasyonu’nun yanısıra; Akşehir, Beyşehir, Çumra, Ereğli, Ilgın, Karapınar, Karatay ve Seydişehir Araç Muayene İstasyonları’ndan da hizmet almaya devam edecek.


TÜVTÜRK’ün Konya sınırları içinde ilçe ve köy merkezlerini ziyaret eden 1 gezici muayene istasyonu ve sadece traktörlere hizmet veren 1 gezici traktör muayene istasyonu da bulunuyor.

1 Haziran’dan itibaren hizmete giren istasyonun resmi açılış töreni ise 19 Haziran günü gerçekleştirilecek.


Randevular ücretsiz

Araç sahipleri, araç muayene hizmeti için www.tuvturk.com.tr sitesinden veya TÜVTÜRK Çağrı Merkezi’nden ücretsiz randevu alabiliyor.

Diğer İçerikler