ŞİŞECAM TOPLULUĞU BORON 2019’DA BÜYÜK İLGİ GÖRGÜ

Şişecam Topluluğu BORON 2019’da büyük ilgi görgü


Düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve kimyasallar ana iş kollarında küresel bir oyuncu olan Şişecam Topluluğu, Nevşehir’de düzenlenen Uluslararası Bor Sempozyumu’nda (BORON 2019) yenilikçi ürün ve çözümleriyle yer aldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in ve Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü (BOREN) Başkanı Doç. Dr. Abdulkerim Yörükoğlu’nun ziyaret ettiği Şişecam standı, katılımcılar ve ziyaretçiler tarafından yoğun bir ilgi gördü.


29.04.2019 – Cam ve kimyasallar sektörlerinde küresel oyuncular arasında yer alan Şişecam Topluluğu, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü (BOREN) tarafından Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen Uluslararası Bor Sempozyumu’nda (BORON 2019) büyük ilgi gördü. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen sempozyumda, bor içeren ürünlerini sergileyen Şişecam Topluluğu, cam elyaf ürünlerinin yanı sıra ısıya dayanıklı borcam ve cam biberon gibi ürünleriyle dikkat çekti.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in ve Ulusal Bor Araştırma Enstiüsü (BOREN) Başkanı Doç. Dr. Abdulkerim Yörükoğlu Şişecam standını ziyaret etti. Sempozyumda, Şişecam Topluluğu Araştırma ve Teknolojik Geliştirme Başkanı Prof. Dr. Şener Oktik’in “Cam ve Cam Elyafta Bor Kullanımı” başlığıyla gerçekleştirdiği sunum, katılımcılar tarafından büyük bir ilgiyle izlendi. BORON 2019'a ulusal ve uluslararası bilim dünyasının önde gelen bor konusundaki uzmanların yanı sıra teknoloji uzmanları, öğrenciler ve girişimciler de yoğun ilgi gösterdi. Sempozyumda, borun genel ve stratejik kullanım alanları konuları üzerinde bilgi paylaşımları yapıldı.


Şişecam Topluluğu Hakkında

Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğu düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanları ile soda ve krom bileşiklerini kapsayan iş kollarında küresel bir oyuncudur. “Düzcam”, “Cam Ev Eşyası”, “Cam Ambalaj” ve “Kimyasallar” olmak üzere dört ana iş grubunda faaliyet gösteren Topluluk, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Macaristan, Bosna Hersek, Rusya Federasyonu, Gürcistan, Ukrayna, Mısır ve Hindistan’da üretim yapmaktadır.

Bugün dünyanın cam ev eşyasında üçüncü, cam ambalaj ve düzcamda beşinci büyük üreticisi konumundaki Şişecam Topluluğu, dünyanın en büyük 10 soda üreticisinden biri olmasının yanı sıra krom kimyasallarında dünya lideridir.Şişecam, 80 yılı aşkın deneyimi, 22 bine yakın çalışanı, 13 ülkeye yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeyi aşan satışlarıyla uluslararası ölçekte bir Topluluk olarak ana faaliyet alanlarında dünyanın en büyük üç üreticisinden biri olma hedefiyle yoluna devam etmektedir.

www.sisecam.com.tr

Diğer İçerikler