ŞİŞECAM AVRASYA AMBALAJ FUARI’NDAYDI

Şişecam Avrasya Ambalaj Fuarı’ndaydı

 

Türkiye’nin lider, dünyanın beşinci cam ambalaj üreticisi konumundaki Şişecam, 20-23 Ekim 2021 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen 26. Avrasya Ambalaj Fuarı’nda cam konusundaki uzmanlığıyla yerini aldı. Tüm gıda ve içecek sektörleri ile birlikte ilaç sektörüne de cam ambalaj sağlayan Şişecam, bu yıl ilk kez hibrit olarak düzenlenen fuarda, fiziksel fuar ortamının yanı sıra dijital ortamda da güvenli ambalaj, cam ambalajın özellikleri, cam ambalaj üretim yöntemleri gibi konularda katılımcıların dikkatini çekti.

 

 

15.11.2021 – Şişecam20-23 Ekim 2021 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen 26’ncı Avrasya Ambalaj Fuarı’na katıldı. Türkiye’nin önde gelen gıda ve içecek sektörü firmalarının en büyük cam ambalaj tedarikçisi konumunda olan Şişecam, bu yıl ilk kez hibrit olarak düzenlenen fuarda, fiziksel fuar ortamının yanı sıra dijital ortamda da cam ambalaj konusundaki uzmanlığını ziyaretçilerle paylaştı.

 

Avrasya Ambalaj Fuarı’nda uzman ekibiyle ziyaretçilerini ağırlayan Şişecam, ziyaretçilere, sonsuz döngüye sahip olan ve hijyen ihtiyacına cevap veren cam ambalaj kullanımı konusunda bilgiler aktarırken, ödüllü tasarımlarını, geniş ürün portföyünü de sergileme fırsatı buldu. Şişecam, sektör profesyonellerinin yanı sıra yurt içi ve yurt dışından ziyaretçileriyle bir araya geldiği fuarda, büyük ilgi gördü.

 

Cam ve kimyasallar sektörlerinin global oyuncusu Şişecam, cam ambalaj alanındaki yatırımlarına da aralıksız devam ediyor. Halihazırda Türkiye, Rusya, Ukrayna ve Gürcistan’da sürdürdüğü yıllık 2,6 milyon tona ulaşan cam ambalaj üretim kapasitesi ile çok güçlü bir oyuncu konumunda olan Şişecam, dünyada ivmesi hızla artan hijyen ihtiyacıyla birlikte yükselen cam ambalaj büyüme potansiyelini karşılamak üzere yeni yatırımlar da hayata geçiriyor. Şişecam, bu yıl Haziran ayında, Macaristan’da gerçekleştirme kararı aldığı yıllık 330 bin ton üretim kapasitesine sahip tesis yatırmı ile Avrupa’da cam ambalaj üretimi için ilk yatırım haberini vermişti. Şişecam, geçtiğimiz günlerde de Eskişehir’deki cam ambalaj üretim tesisine, yaklaşık 1 milyar liralık yatırımla, yıllık 155 bin ton kapasiteli yeni bir fırın yatırımı yapacağını müjdeledi.

 

 

Diğer İçerikler