ŞİŞECAM, GÜNEŞ ENERJİSİ CAMLARI İLE INTERSOLAR EUROPE 2022 FUARI’NDA

 

Şişecam, Güneş Enerjisi Camları ile Intersolar Europe 2022 Fuarı’nda

 

Ar-Ge alanında yaptığı çalışmalar ve geliştirdiği ürünlerde enerji verimliliğini ön planda tutan Şişecam, ileri teknoloji ürünlerini tanıtacağı Intersolar Europe 2022 Fuarı’nda yerini alacak. Şişecam, 11-13 Mayıs 2022 tarihleri arasında Münih’te düzenlenecek fuardaki standında geliştirdiği yüksek performanslı güneş enerjisi camları hakkında bilgi verecek.

 

15.05.2022 – Şişecam, 11-13 Mayıs 2022 tarihleri arasında Münih’te düzenlenen güneş enerjisi sektörünün önde gelen fuarlarından Intersolar Europe’a katılacak. Fuarda, güneş panellerinde maksimum verimlilik sağlayan yüksek ışık geçirgenliğe sahip Şişecam Güneş Paneli ve Şişecam Güneş Kolektör camlarını tanıtacak.

 

Şişecam’ın güneş panellerinde ve güneş kolektörlerinde kullanılması amacıyla ürettiği güneş paneli ve güneş kolektör camları, güneş enerjisinden elektrik üreten güneş panellerinin iç aksamını çevre koşullarından korurken yüksek ışık geçirgenlik performansı ile güneş panellerinin verimliliğini doğrudan etkiliyor. Sandy ve Prizma desenlerinde üretilen Şişecam Güneş Paneli ve Şişecam Güneş Kolektör Camları, desenli yapısıyla cam yüzeyinde oluşan yansımaları azaltarak yüksek ışık geçirgenliği ve düşük yansıtma değerleriyle güneş panellerinin ve kolektörlerinin performansında maksimum verimlilik sağlıyor. Cam yüzeylerindeki özel Anti Reflektif (AR) kaplama uygulaması ile ışık yansımaları minimize edilirken camların ışık geçirgenliği yaklaşık %2,5 artırılarak güneş panellerinde performans artışı ve yüksek verim sağlanıyor. 

 

Sektörün önde gelen firmalarının ve temsilcilerinin buluşacağı fuarda özel tasarım standı ile yer alacak olan Şişecam, sektör profesyonellerine güneş enerjisi sistemlerinin performansında maksimum verimlilik sağlayan yüksek ışık geçirgenliğine sahip nitelikli ürünlerini ziyaretçileriyle buluşturacak.

 

Fuar internet sitesi: https://www.intersolar.de/home 


Şişecam Hakkında

 

1935 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonu doğrultusunda Türk  cam sektörünü kurmak amacıyla temelleri atılan Şişecam, cam ve kimyasallar alanında güçlü bir küresel oyuncudur. Düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanlarında faaliyet gösteren tek küresel şirket olan Şişecam, cam ev eşyası alanında en büyük iki, cam ambalaj ve düzcam alanlarında ise en büyük beş global üretici arasında yer almaktadır. Şişecam, dünyanın en büyük üç soda üreticisi arasında olmasının yanı sıra krom kimyasallarında dünya lideridir.

Düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj, kimyasallar, otomotiv, cam elyaf, maden, enerji ve geri dönüşüm iş kollarında öncü bir rol üstlenen Şişecam, üretim faaliyetlerini Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Macaristan, Bosna Hersek, Rusya Federasyonu, Gürcistan, Ukrayna, Mısır, Hindistan ve ABD’de yürütmektedir.

 

Yetkin insan kaynağı ve akıllı teknolojilerle ana faaliyet alanlarında dünyanın en büyük 3 üreticisinden biri olma hedefine güçlü adımlarla ilerleyen Şişecam, yarının ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak dijital altyapısını ve kültürünü dönüştürmeye kesintisiz devam etmektedir. 86 yıllık deneyim, 22 Bin çalışan, dört kıtada 14 ülkeye yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeyi aşan satış ağına sahip Şişecam,  “Küresel Mükemmellik” stratejisi doğrultusunda ve tüm ekosisteminin gelişimini destekleyen kapsayacı bir yaklaşım ile büyüme yolculuğunu sürdürmektedirŞişecam, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile uyumlu ve entegre olarak hayata geçirdiği Care For Next stratejisi ile gezegeni korumak, toplumu güçlendirmek ve yaşamı dönüştürmek için sorumluluk almaktatüm deneyim ve yetkinliklerini her alanda sürdürülebilir gelişim için kullanmaktadır. 

 

www.sisecam.com.tr

 

Diğer İçerikler