OZMO’DAN DÜNYADA BİR İLK

OZMO’DAN DÜNYADA BİR İLK


Şölen, çocuk atıştırmalık kategorisindeki şemsiye markası Ozmo ile bir ilke imza attı. Sütlü, beyaz ve bitter çikolatadan hazırlanan üzeri kabartmalı içi oyuncaklı “Yumurta Kafalar”, sürpriz içinde sürprizleriyle dünyada ilk kez tek bir üretim bandında seri üretilmeye başlandı.


Ozmo’nun yeni ürünü “Yumurta Kafalar”, sürpriz içinde sürprizleriyle çocukları eğlence ve macera dolu bir dünyaya davet ediyor. Sütlü, bitter ve beyaz olmak üzere 3 çeşit çikolatası, üzerinde kabartması ve içinde oyuncağıyla Şölen’in dünyada ilk kez tek bir üretim bandında seri üretimine başladığı “Yumurta Kafalar” 6 farklı karakterden oluşuyor.


Şakacı, Utangaç, Huysuz, Mutlu, Neşeli ve Havalı “Yumurta Kafalar”ın içerisinden yine Yumurta Kafa oyuncakları çıkıyor. Ayrıca 3’lü kutularının içindeki lunapark, safari, kutuplar, denizaltı ve konser alanından oluşan birbirinden renkli 5 farklı oyun sahnesi, “Yumurta Kafalar”ın maceralarına eşlik ediyor.


Ozmo Yumurta Kafalar’da bir yumurta 20 gram ağırlığında. Bu keyifli ürünün teklisi 2,5 TL, 3’lü kutusu ise 7 TL’ye raflarda yerini aldı.


Şölen Hakkında

1989 yılında Gaziantep’te kurulan Şölen; çikolata, çikolatalı ürünler, bisküvi, kraker, kek, şeker ve lokum pazarında Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında yer alıyor. TİM verilerine göre Türkiye’nin en fazla çikolata ve çikolatalı ürün ihracatı yapan firması olan Şölen, bugün 200’ün üzerinde ürün çeşidini 100’ü aşkın ülkeye ihraç ediyor. Dünyanın şekerleme alanında en önemli listelerinden biri olan Candy Industry Top 100 listesinde 2017 yılında 54. sırada yer alan firma; Biscolata, Milango, Ozmo, Boombastic, Luppo, Lokkum, Nutymax gibi dünya çapında başarıya ulaşmış markaları bünyesinde bulunduruyor. Şölen Gaziantep ve İstanbul’daki tesisleriyle üretimini sürdürüyor. 2017 yılını 850 milyon TL ciro ile kapatan Şölen’in yaklaşık 2 bin çalışanı bulunuyor. solen.com.tr

Diğer İçerikler