NIKE MERLIN ACC TEKNOLOJİSİYLE GERİ DÖNÜYOR

NIKE MERLIN ACC TEKNOLOJİSİYLE GERİ DÖNÜYOR


Nike, bir futbol topunda ilk kez kullandığı All Conditions Control teknolojisine sahip yeni topu Nike Merlin’i tanıttı. Yeni top tüm hava ve saha koşullarında üst düzey hassaslık ve kontrol sağlıyor.


Nike, İngiltere Premier Ligi, La Liga ve Seria A’nın 2018-2019 sezonu için ürettiği Nike Merlin futbol topunu Londra’da gerçekleştirdiği lansmanda tanıttı. İlk kez All Conditions Control teknolojisinin kullanıldığı Nike Merlin, tüm hava ve saha koşullarında üst düzey hassaslık ve kontrol sağlıyor.


Nike, geleneksel futbol toplarının 12 panelli yapısını 4 panele indirerek, vuruş yüzeyini artırdı. Bunun sonucunda toptaki dikiş miktarı yüzde 40 azalırken sert noktalar ortadan kaldırıldı ve etkili vuruş noktası daha belirgin hale getirildi.


Geleneksel kauçuk yerine lateksten üretilen bir iç lastiğe sahip olan top, hava direncini daha istikrarlı hale getirmek ve topun şeklini korumak amacıyla, Nike tarafından geliştirilmiş özel bir malzemeyle kaplı. Top üzerindeki çukurlar ve kururken top üzerinde farklı seviyelerde kabartılar oluşturan üç boyutlu mürekkep sayesinde topun ayakta verdiği his ve aerodinamik karakteri daha da geliştirildi.


Topun üzerindeki ikincil ve üçüncül renkler ise, oyuncuların topun dönüşü, hızı ve yönünü kolayca fark etmelerini sağlıyor.


Nike Merlin, 2018 yılının Temmuz ayına satışa çıkacak.

Diğer İçerikler