Mercer’in Yatırım Danışmanlığı Altındaki Küresel Varlık Yönetimi 200 Milyar ABD Dolarını Aştı

Mercer’in Yatırım Danışmanlığı Altındaki Küresel Varlık Yönetimi 200 Milyar ABD Dolarını Aştı


Sağlık, varlık ve kariyer geliştirmede küresel bir danışmanlık lideri ve Marsh & McLennan Companies (NYSE: MMC)’in yüzde yüz iştiraki olan Mercer, yatırım danışmanlığı altındaki küresel varlık yönetiminin yaklaşık olarak 213 milyar ABD dolarına ulaştığını duyurdu.


Mercer CEO’su Julio Portalatin, “Yatırım Danışmanlığı işimiz, başlangıcından bu yana müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde gelişti ve bu işin büyümesi, müşterilerimize sunduğumuz ürünlerin gücünü yansıtmaktadır” dedi ve ekledi: "Temel prensibimiz, 130’dan fazla tam zamanlı araştırmacının dahil olduğu güçlü araştırma becerilerimizden yararlanarak, müşterilerimiz için en uygun tavsiyeleri ve uygulamaları sunmaktır.”


20 yıldan uzun bir süre önce Avustralya’da başlayan Mercer’ın yatırım danışmanlığı, daha sonra ABD, Kanada, Avrupa ve Yeni Zelanda’ya kadar genişledi. Son olarak kısa süre önce de Afrika, Asya, Latin Amerika ve Orta Doğu’daki müşterileri çekmeye başladı. Mercer’ın yatırım alanında verdiği hizmetler, temelinde emeklilik fonu varlıklarına odaklanırken, Mercer sigorta varlıkları, servet yönetimi varlıkları ve kâr amacı gütmeyen vakıfları da içeren diğer alanlara yöneldi. Mercer aynı zamanda özel şirketleri, devlet yönetim organlarını, sigorta şirketlerini, kâr amacı gütmeyen kuruluşları ve finansal hizmet aracılarını da kapsayacak şekilde birlikte çalıştığı müşterilerini çeşitlendirdi.


Bu büyüme ve başarının örneği olarak, Şubat 2017’de Mercer, Chief Investment Officer (CIO) dergisi[1] tarafından gerçekleştirilen yıllık ankette, dış kaynaklı özel portföy yönetiminde küresel lider olarak seçildi.


Mercer'in varlık işi hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen https://www.mercer.com/what-we-do/wealth-and-inves... sayfasını ziyaret edin.


Mercer hakkında

İnsan kaynakları yönetimi konusunda lider danışmanlık şirketi olan Mercer, 50’den fazla ülkedeki organizasyonu ve 21 bin çalışanıyla 28 binden fazla müşterisine hizmet vermektedir. Mercer, danışmanlık verdiği firmalara; insan kaynakları stratejilerini ve sistemlerini oluşturmaları, politika ve programlarının etkinliğini anlamaları, geliştirmeleri, ölçmeleri ve uygulamaları konusunda hizmetler sunar. Mercer danışmanları firmalara ayrıca çalışanlarıyla ilgili ücret ve yan haklar (sağlık, emeklilik vb.) konularında veriler sağlar ve de bu hakların oluşturulması ve yönetilmesini içeren çözümler sunar. Dünya çapındaki tecrübesini yerel platforma uygulayan Mercer, tüm süreci müşterilerinin iş stratejisi doğrultusunda geliştirir ve uygular. Uluslararası ve büyük yerel şirketler başta olmak üzere birçok firmaya danışmanlık veren Mercer, Marsh & McLennan Companies, Inc. İştirakidir.

www.mercer.com.tr

Diğer İçerikler