FREESTYLE ŞAMPİYONLARI AKYAKA’DA BELLİ OLDU!

TÜRKİYE’NİN EN İYİ SERBEST STİL (FREESTYLE ) KITESURF SPORCULARI, TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ULUSAL ORGANİZASYONU ‘MAXIMUM KITEBOARD TURKISH OPEN’DA TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU İÇİN YARIŞTI!


FREESTYLE ŞAMPİYONLARI

AKYAKA’DA BELLİ OLDU!


Oli Spor Kulübü ve Playmaker Sports & Entertainment tarafından organize edilen, Türkiye Yelken Federasyonu himayesinde ve Maximum Kart ana partnerliğinde düzenlenen ‘Maximum Kiteboard Turkish Open’ yarışları ‘Freestyle’ etabı ve U13, U15 Teşvik yarışları; 16 - 17 Eylül 2017 tarihlerinde, Akyaka Kite Beach’te yoğun izleyici ve yarışmacı katılımı ile gerçekleşti. Freestyle kadınlarda Çisil Özen, erkeklerde ise Enç Özen şampiyon oldu.


2013 yılından bu yana Maximum Kart’ın ana partnerliğinde hayata geçirilen Maximum Kiteboard Turkish Open yarışlarının ‘Freestyle’ etabı ve U13, U15 Teşvik kategorisi yarışları; 16 - 17 Eylül 2017 tarihlerinde Akyaka Kite Beach’te gerçekleşti. Oldukça çekişmeli geçen şampiyonada kadınlarda Çisil Özen, erkeklerde ise Enç Özen şampiyon oldu. Yarışmacılar ödüllerini, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Nihat Ekinciler, Türkiye Yelken Federasyonu temsilcisi, Akyaka Kite Beach işletme sahibi Öykü Yılmaz, Playmaker Ajans Başkanı Kerem Mutlu, Oli Spor Kulübü yetkilileri ve partner marka temsilcilerinin katıldığı ödül töreninde aldı.


2020 Tokyo Olimpiyatları’na kabul edilen kitesurf sporu, ülkemizde de her sene daha geniş kitlelere ulaşan ve bir yaşam biçimi haline gelen en hip sportif akım olarak anılıyor. Akyaka Kite Beach’te gerçekleşen organizasyon, yoğun izleyici ilgisi eşliğinde gerçekleşirken, partner marka G-SHOCK da renkli saha aktiviteleri ile yarışmacı ve izleyicilere sürprizlerle dolu bir haftasonu yaşattı.


Türkiye’de kitesurf sporunun gelişmesinde büyük katkısı olan öncü organizasyon Maximum Kiteboard Turkish Open, yeni nesil sporcuların yetişmesi ve bu alanda kariyer yapmak isteyen sporculara ilham vermesi açısından, bu sene açılan 13 ve 15 yaş altı teşvik kategorisi yarışları ile de (U13, U15) yeni jenerasyonunun yarışmasına olanak sağladı.


Maximum Kart ana partnerliğinde gerçekleşen Maximum Kiteboard Turkish Open kapsamında; NTV Spor ve Kral Pop Radyo medya partnerleri olarak yer alırken; G-SHOCK, Red Bull, INTER by MNGkargo, Sport Point Extreme ( SPX ), Chi Boards, Ala Skateboards, SmashBox Cosmetics, Estee Lauder, Magna Hotels, KiteMercedes by Bilge Öztürk; partner markalar olarak dev organizasyonu destekleyen isimler oldu.


Akyaka Kite Beach’te, Spor ve Müzikle Dolu geçen bir haftasonu!

Organizasyon kapsamında yarışların yanı sıra kumsal parti bölgesinde gerçekleşen Red Bull Türkiye DJ performansları, kitesurf meraklılarına gündüzden geceye deneyimlenecek dinamik ve keyifli bir hafta sonu yaşattı.


Sonuçlar:


Freestyle Kadınlar Türkiye Şampiyonası:


1. ÇİSİL ÖZEN

2. VANESSA GİNYOL

3. BİLGE ÖZTÜRK


Freestyle Erkekler Türkiye Şampiyonası:


1. ENÇ ÖZEN

2. TANER AYKURT

3. CİHAN İNCE


Freestyle U13 Kızlar Türkiye Şampiyonası:


1. ZEREN KESKİN


Freestyle U13 Erkekler Türkiye Şampiyonası:


1.DERİN BABA

2. SARP BULUT

3. ÖMER KURT


Freestyle Gençler Türkiye Şampiyonası:


1. BERKAY ÜLKER

2. SARP BULUT

3. EFE USLU


Hangtime Türkiye Şampiyonası:


1. CANER ÖZTÜRKLER

2. ÖMER KURT

3. GÖKHAN KARAKÖSE

Diğer İçerikler