​AYHAN ŞAHENK VAKFI GEZİCİ SAĞLIK ARAÇLARI NİĞDE’DE

AYHAN ŞAHENK VAKFI GEZİCİ SAĞLIK ARAÇLARI NİĞDE’DE


Ayhan Şahenk Vakfı, kuruluş amaçları arasında yer alan halk sağlığına destek çalışmaları kapsamında Gezici Sağlık Çalışmaları Projesi’ne Niğde’de devam ediyor. Vakıf tarafından yaptırılan tam donanımlı gezici sağlık araçları ve uzman sağlık personeli 2 - 6 Nisan 2019 tarihleri arasında ücretsiz sağlık hizmeti sunmak amacıyla Niğde’ye geliyor.


Ayhan Şahenk Vakfı, devletin sağlık alanında yaptığı çalışmalara destek olmak ve ihtiyacı olanlara birinci basamak sağlık hizmeti ulaştırmak amacıyla 22 yıldır yürüttüğü ‘Gezici Sağlık Çalışması Projesi’ kapsamında geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Niğde halkıyla buluşuyor.


Vakfın uzman doktorları özel olarak tasarlanan tam donanımlı Göz ve Genel Muayene sağlık araçlarında; 2 ve 6 Nisan’da Niğde Merkez’de, 3 Nisan’da Ulukışla ve Altunhisar’da, 4 Nisan’da Çamardı ve Bor’da, 5 Nisan’da ise Çiftlik Merkez’de ücretsiz sağlık hizmeti sunulacak.


Genel Muayene aracında; kan şekeri, üre, kolesterol, karaciğer enzimleri gibi 16 parametreyi içeren biyokimya tahlilleri, tam kan sayımı, tam idrar tahlili ve EKG çekimi yapılırken, Göz Muayenesi Aracı’nda tam donanımlı poliklinik düzeyinde yapılabilen tüm işlemler gerçekleştirilecek.


22 yılda 535 bin vatandaşa sağlık hizmeti

Ayhan Şahenk Vakfı, 1997 yılında hayata geçirdiği“Gezici Sağlık Projesi”kapsamında bugüne kadar 535 binden fazla vatandaşa ücretsiz sağlık hizmeti götürdü.


22. yılını tamamlayan proje, İstanbul Tabip Odası’nın ‘Halk Sağlığı Ödülü’ne, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün ‘Vakıf Medeniyeti Sağlık Yılı Ödülü’ ile Vakıfların ‘Uygulanmış En Başarılı Proje Ödülü’ne ve ‘2017 Yılın En Başarılı Vakfı Ödülü’ne layık görüldü.

Diğer İçerikler